Co może być radością dla dzieci? Organizatorzy festiwalu, który zaplanowano dzisiaj w hali sportowej Globus twierdzą, że przede wszystkim ruch i wszelkie sporty. W akcję włączyło się kilkanaście oświatowych placówek z Lublina. Festiwal"Ruch Radością Dzieci" ma na celu popularyzację gimnastyki wśród najmłodszych i trochę starszych mieszkańców naszego miasta.

Aby przekonać lublinian do większej sportowej aktywności w programie dzisiejszej imprezy zaplanowano pokazy uczniów z placówek zaangażowanych w akcję. Wśród organizatorów wydarzenia jest Zespół Szkół nr 8, a także szkoły podstawowe nr 3, 4, 23, 24, 25, 30, 31, 38, 40, 48, 51 i 52. Dyrektorzy tych jednostek współpracowali przy organizacji wydarzenia z Wydziałem Oświaty i Wychowania oraz Wydziałem Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Lublina Adam Wasilewski. Wiadomość pochodzi ze strony oficjalnej Urzędu Miasta Lublin.