„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, LUBISZ ĆWICZYĆ, JESTEŚ ZUCH”

Dobra wiadomość dla wszystkich załamujących ręce nad kondycją fizyczną młodego pokolenia. Są w Lublinie dzieci, które lubią i chcą ćwiczyć! To uczniowie szkół biorących udział w programie „Ruch Radością Dzieci”. Wczoraj w hali Globus zaprezentowali swoje umiejętności rówieśnikom. 

Paulina, dwie Ole, Karolina i Monika chodzą do Szkoły Podstawowej nr 51. Od początku tego roku szkolnego na zajęciach SKS ćwiczą gimnastykę. Dziewczynki uczestniczyły we wczorajszych pokazach. Zrobienie szpagatu, mostka czy gwiazdy to dla nich żaden problem. Ale nie boją się też bardziej skomplikowanych figur. - Będziemy robić krzesełko i rybkę - tłumaczą. I że- by nikt nie miał wątpliwości o czym mowa, w ciągu dwóch sekund wykonują te ćwiczenia.

 

Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku w Szkole Podstawowej nr 39 w Lublinie. Magdalena Michalik i Paweł Kucharewicz, tamtejsi nauczyciele wychowania fizycznego, zainaugurowali eksperyment pedagogiczny: propagowanie wśród najmłodszych uczniów gimnastyki sportowej. Inicjatywę szybko podchwyciły inne szkoły. W tej chwili realizowany jest już w 13 podstawówkach (SP nr 3, 4, 23, 24, 25, 30, 31, 38, 39, 40, 48, 51, 52).

 

- W programie uczestniczymy od początku tego roku szkolnego - mówi Marcin Stec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23. - Na ubiegłoroczne pokazy zostaliśmy zaproszeni jako obserwatorzy, wczoraj byliśmy już ich uczestnikami. Korzystamy z doświadczeń innych placówek i sami przekazujemy swoją wiedzę innym.

 

Zajęcia „Ruch Radością Dzieci” odbywają się w ramach dodatkowych zajęć finansowanych przez Urząd Miasta Lublin.

Maria Krzos