Dzieci ze Szkółki Gimnastycznej z Lublina jadą na Mistrzostwa Świata. Dzieci ze Szkółki Gimnastycznej z Lublina zostały zaproszone do udziału w zawodach na   „Mistrzostwa Świata Fitness z elementami gimnastyki sportowej”. Zaproszenie przysłała osobiście sama Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak.

Mistrzostwa odbędą się w dniu 11.10.2012 r. w Brusnie (Słowacja). Zawodnicy startują w kategoriach wiekowych do lat 8, 10, 12, 14 i 16 w układzie dowolnym i do dowolnej muzyki. Ocenie podlega poziom trudności i technika wykonywania elementów gimnastycznych oraz wyraz artystyczny show.

Nasze miasto reprezentować będą w kategorii do lat 8 - Natalia Waryszak (Mistrzyni Polski 2012r. w fitnessie z elementami gimnastyki), Emilia Cieślik i Paulina Ostrowska w kategorii do  lat 10 -  Nikola Sternik, a w kategorii do lat 12 – Wiktoria Figiel.

„Mimo młodego wieku to doświadczone i zaprawione w boju zawodniczki. Wielokrotnie osiągały już obiecujące sukcesy na pokazach i zawodach np. w Siedlcach i w Garwolinie, ale pierwszy raz będą brały udział w tego typu zawodach” – mówi Paweł Kucharewicz ich trener, który przygotował indywidualne układy gimnastyczne. Za oprawę muzyczną i elementy show odpowiedzialna jest Katarzyna Kuwałek – instruktorka tańca sportowego.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczynki i obiecujemy, że będziemy śledzić ich osiągnięcia, ponieważ Mistrzostwa Świata to najpoważniejsza jak to tej pory impreza po Mistrzostwach Polski dla tych zawodniczek .

Zdajemy sobie sprawę, że sukces nie przychodzi łatwo, ale jest niewątpliwie wynikiem  systematycznej pracy zawodników i trenerów. W przypadku dzieci szczególnie ważne jest to, żeby pokonywały słabości i rozwijały swoje predyspozycje fizyczne i psychiczne w formie zabawy pod czujnym okiem fachowców - takie możliwości daje gimnastyka. Ponadto zaspakaja ona pragnienie bycia sprawnym, zwinnym i silnym oraz  kształtuje harmonijny rozwój ciała.

„Gimnastyka jest uniwersalna i stanowi istotny element szkolenia w każdej dyscyplinie sportu ”- dodaje Paweł Kucharewicz, który prowadzi Szkółkę Gimnastyki w Lublinie i ćwiczy między innymi z piłkarzami – bramkarzami oraz grupami tanecznymi rozwijając ich sprawność fizyczną, rozciąganie i  zwinność .

źródło: Dziennik Wschodni 3 października 2012