Były już piłkarz Piasta Gliwice Damian Zbozień, który był trenowany min. przez trenera gimnastyki Pawła Kucharewicza ze Szkółki gimnastycznej z Lublina jest już piłkarzem Amkara Perm. Rosjanie zapłacili za niego 200 tysięcy euro. Polski obrońca w czwartek podpisał ze swoim nowym klubem 2,5-letnią umowę.

- Żegnamy go z żalem. Rozwinął u nas swoje umiejętności, będzie go brakowało. Mam nadzieję, że rozsławi Piasta na ziemi rosyjskiej jak Kamil Glik we Włoszech - komentuje prezes Piasta Jarosław Kołodziejczyk. 

Amkar Perm to siódma drużyna rosyjskiej Super Ligi. Piłkarzem tego klubu jest były legionista Janusz Gol. 

Zbozień ma 24 lata, był podstawowym zawodnikiem Piasta. W Gliwicach grał od lipca 2012 roku. Najpierw na zasadzie wypożyczenia z Legii, a od czerwca ubiegłego roku już po transferze definitywnym ze stołecznego klubu. 

WP.PL | 2014.02.08 09:34