Dnia 26 marca reprezentacja szkoły wzięła udział w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsza w Gimnastyce Sportowej w Garwolinie w kategorii klas I – IV.

W zawodach wzięły udział następujące zespoły: 

  • SP NR 172 Warszawa
  • SP NR 2 Mińsk Mazowiecki
  • SP NR 5 Mińsk Mazowiecki
  • UKS „ OLIMPIA” Biała Podlaska
  • UKS „ Mała Fala” ZS NR 8 Lublin
  • SP NR 7 Siedlce
  • SP Grębków
  • SP Krzywda
  • MG –T UKS „ NO NAME” Garwolin – organizator zawodów

 

Celem zawodów była przede wszystkim popularyzacja gimnastyki wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz integracja środowiska na rzecz sportu. Nasi uczniowie osiągnęli satysfakcję z możliwości integracji ruchowej, odnieśli również pierwsze sukcesy sportowe. Maciej Frąk zdobył złoty medal w konkurencji na drążku gimnastycznym. Sukces Maćka pozwolił mu uplasować się na V miejscu w Wieloboju Indywidualnym Chłopców ( na 30 startujących). Kaja Michalik oraz Dominika Gieroba otrzymały najwyższe noty sędziowskie w naszej drużynie. Wspaniała postawa całej naszej reprezentacji przyczyniła się do uzyskania IV miejsca w Wieloboju Drużynowym Chłopców oraz VI miejsca w Wieloboju Drużynowym Dziewcząt. Udział w zawodach jest wynikiem realizowanego w naszej szkole autorskiego programu gimnastyki sportowej Magdaleny Michalik oraz Pawła Kucharewicza.

Gratulujemy!