W sobotę 22 kwietnia  2017r. odbyły się XI Zawody Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach w gimnastyce sportowej oraz Międzywojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce Sportowej. 


Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Siódemka" i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach.
W SP 7 gościło ponad 200 zawodników z 14 klubów:  Siedlec, Garwolina, Mińska Mazowieckiego oraz Lublina (nasza Szkółka Gimnastyczna ). Honorowy Patronat XI Zawodów UKS "Siódemka" był Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce, a patronat medialny objęło Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl

Z naszej Szkółki gimnastycznej z Lublina zawodniczka okazała się najlepsza indywidualnie z pośród wszystkich uczestników.

I miejsce: Starek Anna – Szkółka Gimnastyczna Lubin – 28,8 pkt


II miejsce: Ambroziewicz Weronika – Siedlce – 28,6 pkt ( ćw. wolne 10 pkt)
III miejsce: Kwiatkowska Pola – MG-T UKS „No Name” Garwolin – 28,6 pkt ( ćw. wolne 9,9 pkt)

Zaś drużynowo  Szkółka Gimnastyczna  Lublin – 109,6 pkt zajęła III miejsce oraz IV miejsce

Dziewczęta klas 0 – 4

– wielobój drużynowy dziewcząt:
I miejsce: SP 5 Garwolin – 110,5 pkt
II miejsce: SP 5 Siedlce – 110,1 pkt


III miejsce: Szkółka Gimnastyczna  Lublin – 109,6 pkt

Dziewczęta klas 5 – 6

– wielobój drużynowy dziewcząt klas 5 – 6 (3 zawodniczki w drużynie, które były brane do punktacji ogólnej):
I miejsce: MG-T UKS „No Name” Garwolin – 87,4 pkt
II miejsce:  Siedlce – 84,8 pkt
III miejsce:  Mińsk Mazowiecki – 82,8 pkt  

IV miejsce: Szkółka gimnastyczna z Lublina - 81,8 pkt

 

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej (4 zawodników najlepszych punktuje w klasyfikacji) i indywidualnej w dwóch kategoriach: klas 0 – IV oraz klas V- VI. Każda zawodniczka miała do wykonania układ ćwiczeń wolnych tj. (stanie na rękach, tzw. „mostek”, przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył), układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła, a zawodnicy układ ćwiczeń wolnych, układ na drążku  i skok przez kozła. Na wynik końcowy drużyny i danej zawodniczki czy zawodnika  składała się suma punktów ze wszystkich trzech konkurencji gimnastycznych. Maksymalna liczba punktów w danej konkurencji to 10 punktów.