W sobotę 08.04.2017 r. w Garwolinie odbyły się Otwarte Zawody Międzywojewódzkie UKS-ów w Gimnastyce Dziewcząt i Chłopców. W zmaganiach udział wzięli reprezentanci szkół z jedenastu  miejscowości, a rywalizacja w kilku dyscyplinach przebiegała w duchu fair play.

Sympatycy gimnastyki przyjechali z Lublina,  Mińska Mazowieckiego, Kowali, Samogoszczy, Siedlec, Małogoszczy, Krzywdy, Włodawy, Białej Podlaskiej, Radomia, Grębkowa, Łaskarzewa oraz Warszawy. Nie zabrakło także gimnastyków z Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Klubu Sportowego „No Name” z Garwolina.

Zawody prowadziła prezes Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Klubu Sportowego „No Name” z Garwolina Zofia Kisiel, która powitała wszystkich przybyłych na gimnastyczne zmagania do garwolińskiej „Piątki”. Oficjalnego rozpoczęcia Otwartych Zawodów Regionu Mazowsza UKS-ów w Gimnastyce dokonał burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Markiem Jonczakiem. Podczas sobotnich zawodów odwiedzili byli gimnastycy Klubu Wilga: Chruściel Krystyna i Winek Joanna oraz Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name”: Aneta Mikulska, Alicja Pałyska, Monika Kuć, Elżbieta Rosłoń, Monika Zawadzka, a także Bożena Borys i Marcin Możdżonek.

Zawodnicy podczas kilkugodzinnych zmagań rywalizowali w wieloboju drużynowym klas I-IV, klas IV-VI oraz w wieloboju indywidualnym, a także w ćwiczeniach wolnych i ćwiczeniach równoważnych na ławeczce. Tuż przed podaniem wyników odbyły się pokazy gimnastyczek z garwolińskiego klubu.

 

Wyniki Otwartych Zawodów Regionu Mazowsza UKS-ów w Gimnastyce Dziewcząt i Chłopców:
wielobój drużynowy dziewcząt klas I-IV
miejsce I – SP w Garwolinie
miejsce II – MG-T UKS „No Name” w Garwolinie
miejsce III – SP w Warszawie
miejsce VII- Szkółka Gimnastyczna z Lublina
wielobój drużynowy dziewcząt klas IV-VI:
miejsce I – MG-T UKS „No Name”  w Garwolinie
miejsce II – ULKS Kowala
miejsce III Szkółka Gimnastyczna z Lublina
Zwycięzcy tegorocznych zawodów gimnastycznych otrzymali puchary, medale i dyplomy, zaś opiekunowie zawodników oraz sędziowie otrzymali podziękowania z rąk prezes Zofii Kisiel.