Ponad 170 dzieci rywalizowało 22 kwietnia w jedenastych już zawodach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców. Weronika Ambroziewicz i Kacper Cabaj to najlepsi, młodzi gimnastycy w mieście. Wśród naszych szkół dominują: SP 5, SP 11 i SP 7.

Niewiele jest szkół, które tak jak "Siódemka" intensywnie i konsekwentnie popularyzują gimnastykę sportową wśród dzieci i młodzieży naszego miasta i regionu. Jedenasta edycja zawodów w której tak licznie wzięła udział młodzież dowodzi zarówno dobrej organizacji, jak i pierwszych efektów popularności dyscypliny.

Do zawodów przystąpiło 12 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców z klas 0 – 4 oraz 6 drużyn dziewcząt klas 5 - 6 ze Szkół Podstawowych z Siedlec (nr 4, 5, 7, 9, 11), Mińska Mazowieckiego (nr 1, 2, 5, 6), Garwolina, Szkółki Gimnastycznej z Lublina i UKS-u „No Name” z Garwolina. Razem, rywalizowało aż 176 gimnastyczek i gimnastyków.  Zawody były jednocześnie Międzypowiatowymi Igrzyskami Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie.

Dziewczęta i chłopcy konkurowali w klasyfikacji drużynowej (po 4 zawodników) i indywidualnej, w dwóch kategoriach wiekowych: klas 0 – IV oraz klas V- VI. Każda zawodniczka miała do wykonania układ ćwiczeń wolnych tj.: stanie na rękach, tzw. „mostek”, przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył, układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła. Chłopcy musieli zaliczyć układ ćwiczeń wolnych, układ na drążku i skok przez kozła. Na indywidualny wynik końcowy oraz drużynowy składała się suma punktów ze wszystkich, trzech konkurencji. Maksymalnie można było uzyskać w danej konkurencji 10 punktów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XI Zawodów UKS ,,Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców:

Dziewczęta klas 0 - 4: wielobój drużynowy dziewcząt:
I miejsce: SP 5 Garwolin – 110,5 pkt.,
II miejsce: SP 5 Siedlce – 110,1 pkt.,
III miejsce: Szkółka Gimnastyczna Lublin – 109,6 pkt.

wielobój indywidualny:
I miejsce:
Starek Anna
– Szkółka Gimnastyczna Lubin – 28,8 pkt.,
II miejsce:
Ambroziewicz Weronika - SP 5 Siedlce - 28,6 pkt. (ćw. wolne 10 pkt.),
III miejsce:
Kwiatkowska Pola - SP 5 Garwolin - 28,6 pkt. (ćw. wolne 9,9 pkt.),

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Siódemka" i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach.

W SP 7 gościło ponad 200 zawodników z Siedlec, Garwolina, Mińska Mazowieckiego oraz Lublina. Występy zawodników oceniali sędziowie z Zakładu Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej.

Honorowy Patronat XI Zawodów UKS "Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach  przyjął Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce, a patronat medialny objęło Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl

 

XII ZAWODY UKS ,,SIÓDEMKA” O PUCHAR DYREKTORA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W GIMNASTYCE SPORTOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

21 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 
w Siedlcach odbyły się zawody gimnastyczne. Dzieci z klas I – VII i młodsze rywalizowały

w XII Zawodach UKS ,,Siódemka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców 

oraz Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej dziewcząt
i chłopców Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Do zawodów przystąpiło 220 zawodników: 22 drużyny dziewcząt i 8 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych z: Radomia, Kowali, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Grębkowa, Szkółka Gimnastyczna z Lublina, Gimnastyczny Klub Sportowy „Quick Flik” z Kowali oraz UKS „Siódemka” oraz z „No Name” z Garwolina.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 
XII Zawodów w gimnastyce sportowej

Dziewczęta klas 0 - IV:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Belniak Aleksandra - SP 5 Siedlce - 29,7 pkt 
II miejsce: Ambroziewicz Weronika – SP 5 Siedlce - 29,4 pkt 
III miejsce:
 Świdrak Alicja – SP 48/Szkółka Gimnastyczna Lublin - 28,95 pkt

Wielobój drużynowy dziewcząt: 
I miejsce: SP 5 Siedlce - 113,8 pkt
II miejsce: Szkółka Gimnastyczna Lublin – 108,9 pkt

W czwórce najlepszych punktowały: Alicja Świdrak i Oliwia Wieradzka. Hani Sim zabrakło 0,2 pkt
III miejsce: Gimnastyczny Klub Sportowy Quick Flik Kowala–108,45 pkt