Uczennice Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie, trenujące na co dzień w swojej szkole i w Szkole Gimnastyki Sportowej w Lublinie pod kierunkiem Arkadiusza Zingera, uczestniczyły w dniach 6-7 kwietnia 2019 roku w zawodach w Gdańsku organizowanych przez Aleksandrę Kobielak.

6 kwietnia odbyły się V. DEBIUTY FITNESS, w których w kategorii wiekowej 11 lat, Izabela Błaszczuk zajęła I, zaś Alicja Świdrak II miejsce. Obie dziewczynki wystartowały w tej samej kategorii wiekowej w duecie, zajmując III miejsce.

Drugiego dnia tj. 7 kwietnia Ala i Iza wystartowały w VII Mistrzostwach Polski FITNESS FIT KIDS & FITNESS AEROBIC. Dziewczynki w duecie wywalczyły IV miejsce w Polsce, co pozwoliło uzyskać awans do GRAND PRIX FITNESS WORD CHAMPIONSSHIP Fitness Fit Kids & Fitness Aerobic, które odbędą się 11 maja 2019 roku w Budapeszcie.

Indywidualnie należy jeszcze wspomnieć o IX miejscu Alicji Świdrak i XI miejscu Izabeli Błaszczuk w Polsce.